Drewno kominkowe

Specjalizujemy się w sprzedaży drewna opałowego do kominków, wytwarzanego ze świetnej jakości gatunków drzew liściastych takich jak grab, jesion, buk i brzoza. Dostarczamy je do klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Drewno do kominków, jakie znajdziecie w naszej ofercie, jest poukładane w skrzyniach o wymiarach 1 × 1 × 2 m lub 1 × 1 × 1 m. Obcięte jest na różnej długości szczapy, zazwyczaj wynoszące 33 cm. Przed trafieniem do sprzedaży drewno kominkowe jest suszone w suszarniach, dzięki czemu wyróżnia je niski poziom wilgotności – poniżej 20%. Wysoka jakość sprawia, że drewno doskonale się spala. Zachęcamy serdecznie do zakupu opału do kominka!

Drzewo do kominków najlepszej jakości!

Drzewo opałowe, jakie mamy na sprzedaż, spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Nie posiada ono substancji chemicznych, a w dodatku pali się bardzo wolno i przez długi czas utrzymuje ciepło w pomieszczeniu. Oto krótka charakterystyka poszczególnego drewna, jaką warto znać przed zakupem.
  • Suche drzewo kominkowe: grab — posiada najwyższą wartość opałową. Jest to drewno bardzo twarde i ciężkie, a każda szczapa spala się długo, oddając do pomieszczenia sporą ilość ciepła. Dzięki niewielkiej zawartości kory jest to drewno mało dymiące, pozostawiające znikomą ilość popiołu.
  • Suche drzewo opałowe: jesion — jest twarde, aczkolwiek łatwe do rozłupywania. Podczas obróbki wydziela słodkawy zapach. Poza tym pali się bardzo ładnym płomieniem, dając dużo ciepła i pozostawiając tylko ok. 3% popiołu.
  • Suche drewno kominkowe: buk — spala się powoli, spokojnie i długo. Wydziela przyjemny zapach, a ze względu na gładką korę jest gatunkiem mało dymiącym, a także łatwym w magazynowaniu.
  • Suche drewno opałowe: brzoza — łatwo płonie, dając równy, ładny płomień. Odznacza się średnią wartością opałową. Polecane jest do kominków z płaszczem wodnym, gdyż po rozpaleniu bardzo szybko daje wysoki płomień.
Nasze biuro obsługi klienta służy fachową pomocą z zakresu doboru odpowiedniego suchego drzewa do kominka. Prosimy o kontakt wszystkich tych, którzy szukają dobrej jakości drewna opałowego do swojego paleniska!
Shopping Cart